
Poprawa bezpieczeństwa drogowego poprzez eliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu i środków odurzających, to priorytety działań „Trzeźwy Poranek”. Podczas dzisiejszej akcji, niżańscy policjanci skontrolowali prawie 900 kierujących. Wszystkie osoby poddane kontroli były trzeźwe.
Dzisiaj na drogach powiatu niżańskiego, policjanci prowadzili działania „Trzeźwy Poranek”. Mundurowi skontrolowali 899 zmotoryzowanych, nie ujawniając żadnego kierowcy znajdującego się pod działaniem alkoholu lub środków odurzających.
Przypominamy, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego stanowi przestępstwo zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności. Wobec kierujących, których wynik badania wskazuje stan po użyciu alkoholu, ustawodawca przewidział grzywnę lub karę aresztu.


